Oto Ekspertiz İşlemleri Artık Daha Kolay

·        Amortisman Testleri

Gebze araç ekspertiz hizmetlerimiz sırasında amortisman testlerinin yapılmasına da önem verilir. Uzman personellerimiz bu testler sırasında her veriyi mutlaka detaylı olarak kaydeder ve diğer veriler ile karşılaştırma yoluna gider.

·        Kaporta Boya Kontrolleri

Gebze oto ekspertiz hizmetlerimiz sırasında kaporta üzerinde ki boyanın orijinal olup olmadığına büyük bir önem verilmektedir. Bir aracın darbe alması sırasında ya da kaza esnasında en fazla hasar ilk olarak boyasına gelir. Tamir ve bakım sırasında da bu boyalar yenilenir ve sanki araçta hiçbir şekilde sorun yokmuş gibi görünür. Ancak Gebze araç ekspertiz firmamızda yapılan tüm çalışmalar sırasında bir aracın boyasının değişip değişmediği mutlaka anlaşılmaktadır. Eğer değişim yapılmış ise bu değişimin nedenleri üzerinde detaylı şekilde durulur ve her detay ekspertiz raporuna mutlaka işlenir.

·        Araç Beyin (ECU- OBD) Testleri

Araç beyin testleri ekspertiz çalışmalarının çok önemli bir aşamasıdır. Bu kontroller sırasında mutlaka elektronik testin uygulanması gerekir. Bu testler sırasında mutlaka araçların kontrol ve güç üniteleri detaylı olarak incelenir. Araçta meydana gelen arızalar genel olarak tespit edilir. Bu testlerin en büyük avantajları arasında yaşanan tüm arızaları detaylı olarak gösterir. Bu testler sırasında araçların kontrol ve güç üniteleri incelenir. Daha sonra klima beyinleri incelenir. Aracın abs ve airbag beyinleri üzerinde incelemeler yapılır. Motor beyni detaylı olarak incelenir. Elektronik modüle sahip tüm sistemler ustalar tarafından kontrol edilir. En sonra da tüm inceleme bulguları rapora kayıt edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir